czwartek, 22 stycznia 2015

STRASZYN

 Działka położona na obrzeżach Trójmiasta. Piękny duży dom oraz niewielki budynek gospodarczy z ceglaną elewacją. Ze względu na przylegający do działki las oraz charakter zabudowy zaproponowaliśmy ogród, który łączy ze sobą elegancję oraz sielską mnogość roślin kwiatowych.
Elegancji ogrodowi nadają strzyżone szpalery grabów, bukszpanowe kule oraz niskie żywopłoty w formalnym ogrodzie warzywnym. Szpalery zostały posadzone pomiędzy wjazdem, a ścieżką prowadzącą do drzwi budynku. W ten sposób wizualnie odgradzają przedogródek od ogrodu właściwego, który w większej części również znajduje się przed bryłą budynku.

Widok ze ścieżki wejściowej na ogród właściwy i budynek gospodarczy

Główny trawnik znajduje się przed budynkiem mieszkalnym, we wnętrzu wydzielonym przez budynek gospodarczy, niski murek przedogródka oraz gęsty pas zieleni przed frontowym ogrodzeniem.
Widok na główny trawnik, taras i budyneczek gospodarczy

Ogród warzywny ze strzyżonymi obwódkami z bukszpanu znajduje się na wyższym tarasie ogrodu za budynkiem gospodarczym. Ta część ogrodu przylega również do niewielkiego sadu, który prowadzi do brzegu lasu.
Widok na formalny ogród warzywny położony na tarasie powyżej budynku gospodarczego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz