sobota, 2 listopada 2013

MAJA POPIELARSKA W "NASZYM" OGRODZIE

Jeżeli chcecie zobaczyć zaprojektowany i założony przez nas ogród zapraszamy na 451 odcinek programu 'Maja w ogrodzie"


W zeszłym roku miałam przyjemność gościć ekipę "Maji w Ogrodzie". Nie, nie w moim własnym ogrodzie! W ogrodzie, który stworzyliśmy dla jednego z naszych przesympatycznych klientów. To jedno z moich ulubionych dzieł!! Dzięki sercu, które właściciele wkładają w pracę ogród z każdym rokiem nabiera "mocy" i pięknieje! Ekipa TVN gościła tu przez cały dzień. Kręciliśmy historię tego zakątka oraz pieczenie Pizzy w ogrodowym piecu. Było sympatycznie i bardzo smakowicie ;-)

Wprawdzie co i rusz pokapywał deszcz, a na koniec całkiem się rozpadało to jednak kucharzowi Łukaszowi udało się "upichcić" pyszną Pizzę na kamiennej płycie pieca.


Pizzę doprawiliśmy świeżymi ziołami z ogrodu oraz liśćmi hosty. Czy wiedzieliście, że w Japonii hostę uprawia się w ogrodzie warzywnym? Jej młode liście smakują zupełnie jak kapusta!! Ja jednak zostanę przy (niezupełnie) naszej pospolitej białej lub czerwonej główce kapusty :-)


W ogrodzie różanym, jak każdy ogrodnik, właściciel prowadzi walkę z chorobami grzybowymi i szkodnikami. Tutaj jednak zamiast litrów chemii używa się gnojówki z pokrzywy i wywarów z czosnku. Działa!! Śmierdzi, ale działa :-) Róże wyglądają wyjątkowo zdrowo, a to zdarza się przecież nie często...

Ponowne spotkanie z TVN było bardzo sympatyczne. Wszyscy zostali ugoszczeni ciastem, świeżo upieczoną pizzą oraz niespodzianką - tatarem z łososia!! Mmmm... pył przepyszny. Teraz czekamy na emisję programu w zimę :-)

W tym roku dokręcaliśmy jeszcze kilka urywków. Pogoda nam dopisała, humory zresztą też. 
Odcinek 451 z opisywanym ogrodem obejrzeć można o tu
Przeczytać na stronie Maja w Ogrodzie tutaj

1 komentarz:

  1. Witaj, Aga :) Po obejrzeniu tego odcinka miałam od razu napisać Ci, jak bardzo podoba mi się efekt Twojej pracy, ale odkładałam, odkładałam... aż do dziś, gdy wiatry znów przywiały mnie do Zielonej Ekspansji, a stamtąd tutaj. Cieszę się, że założyłaś bloga poświęconego ogrodom - masz talent, więc dziel się z nami nim, dziel! Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń