wtorek, 21 kwietnia 2015

Projekt ogród prywatny Kolbudy

Projekt ogrodu na działce o powierzchni ponad 5000m2.


Nowoczesne założenie na terenie o bardzo dużym spadku. Ogród został podzielony na kilka wnętrz oraz, ze względu na ukształtowanie terenu, na kilka tarasów.


 Na samej górze obszerny przedogródek w wersji raczej minimalistycznej.
Linia ogrodzenia cofnięta na pewnym odcinku. Dzięki temu przed ogrodzeniem pojawia się szeroki pas zieleni wypełniony strzyżonymi krzewami, trawami ozdobnymi oraz brzozami Doorenbos
W części frontowej trawniki i kilka linii strzyżonego żywopłotu. Główny akcent ozdobny to centralna, prostokątna rabata wypełniona trawami ozdobnymi, bylinami oraz roślinami cebulowymi oraz dominanta w formie jasnej nowoczesnej rzeźby.


Również na górnym tarasie, ale przy drzwiach tarasowych zaproponowaliśmy kominek gazowy z siedziskami oraz płytki kanał wodny, który pięknie podkreśla widok na dalszą swobodną już część ogrodu. Wnętrze wydzielone wysokim strzyżonym szpalerem z otwarciem na ogród właściwy.

W dalszej, niżej położonekj części ogrodu, dominują łąki kwietne, swobodne nasadzenia z traw ozdobnych, drzewa i krzewy owocowe. Wyjątkiem jest wnętrze ogniskowe na planie koła otoczone wysokim wałem ziemnym obsadzonym niskimi drzewami oraz krzewami. Na samym końcu działki znajduje się królestwo dzieci z dużym domkiem na palach do którego prowadzi kręta ścieżka wśród wysokich traw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz