środa, 15 kwietnia 2015

Realizacja ogrodu Gdańsk

Zdjęcia z realizacji ogrodu w Gdańsku. Trochę zaległe, bo realizacja miała miejsce na wiosnę 2014 roku. Bardzo spektakularna budowa ze względu na duże zmiany w ukształtowaniu terenu. Bardzo ciężkie prace związane z rozbiórką ścieżek i schodów wykonywanych w latach 60. Mnóstwo gruzu, betonu i śmieci!! 

Widok z tyłu ogrodu na dom. Po realizacji i w trakcie.


Bardzo wąska i długa działka na terenie o wyjątkowo dużym spadku. Cały teren zajmował sad. Przez środek działki przebiegała wąska ścieżka wyłożona kostką granitową oraz łamanymi płytami z tego samego materiału.

Ogród przed realizacją
 Podczas prac znaleźliśmy same niespodzianki...Ścieżki i murki miały naprawdę mocne fundamenty!!Udał się jednak odzyskać większość materiału, z którego powstały nowe murki i szerokie schody.


Geodezyjnie nanieśliśmy kształt i poziomy ogrodu.
 

W całym ogrodzie położony został system nawadniania.


Udał się nam optycznie poszerzyć ogród, wprowadzić powierzchnie płaskie i usunąć zaledwie 2 drzewa! Te drzewa niestety były już zbyt stare i chore, aby mogły pozostać w ogrodzie. Dwa olbrzymie lilaki przesadziliśmy w nowe miejsca, aby odsłonić widok na pozostałą część ogrodu, który w przeszłości był sadem. Pozostawienie drzew było nie lada wyzwaniem. Ukształtowanie terenu zmieniliśmy tak, aby w żaden sposób nie wpłynęło to na warunki wzrostu drzew.
 
Widok na to samo drzewo. Zmiany podczas realizacji
W pobliżu domu, w słońcu posadzone zostały rośliny światłolubne: kocimiętki, piwonie, czosnki ozdobne, tawuły... Głębiej pod drzewami pojawiły się między innymi hortensje, tawułki, funkie i paprocie.

Na końcu zostały wysiane trawniki. I ogród gotowy!

Ogród po skończeniu realizacji
Widok w głąb ogrodu po zakończeniu realizacjiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz