PROJEKTY I REALIZACJE

WSZYSTKIE NASZE PROJEKTY I REALIZACJE OBEJRZEĆ MOŻNA NA NASZEJ STRONIE WWW
Tutaj przedstawimy tylko niektóre z nich.

Projekt Kolbudy ogród prywatny
Projekt ogrodu na działce o powierzchni ponad 5000m2.


Nowoczesne założenie na terenie o bardzo dużym spadku. Ogród został podzielony na kilka wnętrz oraz, ze względu na ukształtowanie terenu, na kilka tarasów.
Więcej o tym ogrodzie

 Projekt Gdynia ogród prywatny
Kolejny ogród zaprojektowany przez nas w czerwcu 2014. W tej chwili trwają prace budowlane. Ogród zostanie ukończony jeszcze w tym sezonie. Jest to odważny projekt dla odważnych ludzi. Niewielki ogród nowoczesny z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, które musiały być zatwierdzane w Urzędzie Miasta.
Więcej o tym ogrodzie


Projekt Pępowo ogród prywatny
Ogród przy budynku jednorodzinnym. Ogród dla architekta i jego rodziny. Pełen niezwykłych elementów małej architektury. Siedziska wokół ogniska projektu właściciela - będą wykonane z kamieni polnych oraz starych siodełek od roweru... Ogród nawiązujący do ogrodów Prowansji. Strzeliste jałowce Skyrocket przemieszane z lawendą, rozchodnikami, trawami ozdobnymi i strzyżonymi żywopłotami.
Wnętrza ogrodowe nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.
Więcej o tym ogrodzie Projekt OKOLICE OPOLA ogród prywatny
Projekt dużego ogrodu w okolicach Opola.
Długa wąska działka. Ogród podzielony na kilka wnętrz. Podjazd z rondem przed budynkiem, ogród wokół domu, ogród z kuchnią letnią oraz część swobodna ogrodu pełna łąk kwietnych oraz pojedynczych nasadzeń drzew. Bliżej budynku ogród bardziej poukładany, otoczony strzyżonym żywopłotem. Bliżej budynku królują hortensje, kwitnące derenie, lilaki Meyera oraz krzewuszki w towarzystwie kwitnących bylin. Dalej pojawiać zaczynają się łany traw ozdobnych, duże skupiny dereni oraz pojedyncze drzewa ozdobne. Koniec działki to swobodnie nasadzone drzewa ozdobne oraz łąki kwietne.
Więcej o tym ogrodzie Projekt - BOJANO ogród prywatny
Projekt z listopada 2013. Się nazbierało tych projektów.... Ogród, który powstanie na sąsiadującej z budynkiem działce. Ciekawe ukształtowanie terenu.
Więcej o tym ogrodzieProjekt - GDAŃSK ogród prywatny
Ogród przy parterowym mieszkaniu w bloku wielorodzinnym. Działka przecięta rowem melioracyjnym. Projekt wykorzystuje rów powiększając wizualnie działkę oraz wprowadzając do niej ciekawy element w postaci drewnianych kładek.
Więcej o tym ogrodzie


Projekt - SULMIN ogród prywatny
Ogród wokół budynku jednorodzinnego. Ogród o kilku dość dużych wnętrzach. Długi podjazd wymuszony przez kształt działki. Wzdłuż podjazdu sad i łąka kwietna.
Więcej o tym ogrodzieProjekt - SUCHY DWÓR Ogród prywatny
Ten projekt to rozwinięcie istniejącego już ogrodu, który zakładaliśmy od 2012 roku. Kształtem kompozycja nawiązuje do kształtów na przylegającej części ogrodu. Jego charakter jest jednak bardziej naturalny. Tu dominować będą trawy ozdobne oraz łąka kwietna. Kolorystyka ognia podkreślona została poprzez ścianę z Cortenu.

Więcej o tym ogrodzieProjekt - STAROGARD GDAŃSKI Ogród prywatny
Tym razem przedstawiamy ogród, który stanowi przedłużenie istniejącego już ogrodu wokół budynku jednorodzinnego. Duża działka o ciekawym ukształtowaniu terenu. Ogród kwiatowy z mnóstwem traw i pięknym warzywnikiem. Mur, zewnętrzny kominek i schody z kamienia polnego.
 Na działce właśnie rozpoczyna się realizacja projektu.
 
 Więcej o tym ogrodzie na www

Projekt - GDAŃSK Ogród prywatny

Ten ogród bardzo lubię i cieszę się, że rozpoczęliśmy jego realizację.
Działka bardzo trudna do zagospodarowania. Wąska i długa, do tego z bardzo dużym nachyleniem ogrodu w kierunku domu. Wejście do ogrodu głównie z poddasza!! Są też wąskie schody z parteru z boku budynku. Tych schodów nie zmienialiśmy, bo nie było jak... Wszystkie materiały budowlane musiały być wniesione po schodach. Na terenie działki znajduje się stary sad, który oczywiście adaptowaliśmy do projektu. Drzewa utrudniły nam bardzo prace projektowe, ponieważ nie chcieliśmy w promieniu ich systemów korzeniowych zmieniać mocno poziomu gruntu. Myślę jednak, że uzyskaliśmy efekt poszerzenia działki. Zyskaliśmy też kilka miejsc, które można nazwać "prawie płaskimi".
 
 Więcej o tym ogrodzie na www


Projekt - MĘCIKAŁ Ogród prywatny
Otoczona lasami przepiękna chatka ze strzechą. Wokół niej ogród. Klimaty jak przystało na otoczenie - wiejskie. Mnóstwo traw ozdobnych, krwawników, irysów, czosnków, jeżówek i jesiennych astrów. Do tego krzewy o kolorowych liściach i jadalnych owocach. Ogród dla miłośników nie tylko kwiatów, ale i ptaków.Więcej o tym ogrodzie na www


Projekt - GDAŃSK NOWIEC Ogród prywatnyCały ogród został podzielony na kilka części. Przy elewacji południowej budynku utworzono główną część rekreacyjną z niewielkim trawnikiem oraz altaną pokrytą pergolą. Plecy altany wykonane z gabionów wypełnionych łupkiem szarogłazowym. Umieszczona we wgłębniku konstrukcja wraz z towarzyszącymi jej żywopłotami ma fizycznie wydzielać tą część ogrodu. Jej centralnym miejscem jest niewielki trawnik w kształcie prostokąta. Od strony budynku powyżej trawnika poprowadzona zostanie ścieżka, która łączyć będzie furtkę wejściową, altanę oraz drzwi tarasowe. Altana ma mieć pionowe słupy spięte u góry poprzeczkami z drewna. Wokół trawnika projekt zakłada posadzenie bylin oraz niewysokich krzewów ozdobnych.


 W części południowo-zachodniej budynku znajduje się taras murowany. Projekt zakłada wydłużenie tego tarasu poprzez dobudowę lekkiej części drewnianej. Wzniesiona nad ziemię część tarasu połączona będzie z wgłębnikiem oraz altaną za pomocą szerokich schodów wykonanych również z drewna. Wokół tej części ogrodu proponuje się posadzenie niewysokich drzewek ozdobnych w formie wielopiennej oraz dużej ilości bylin ozdobnych nie tylko z kwiatów, ale także z liści. Znajdą się tu między innymi takie krzewy jak: perukowiec podolski, pęcherz nica kalino listna, lilak Meyera oraz hortensja bukietowa. Z bylin projekt zakłada posadzenie między innymi: traw ozdobnych, piwonii, rozchodników, jeżówek, perowskii, szałwii, czosnków olbrzymich i tarczownicy. OGRÓD ZOSTAŁ ZREALIZOWANY W 2013 ROKU


Projekt - GDAŃSK Ogród prywatny

Ponownie projekt ogródka przy budynku szeregowym. Tym razem w Gdańsku i działka brzeżna, a więc nieco więcej przestrzeni. Teren z mocnym spadkiem w kierunku wjazdu. Zacieniony od strony sąsiadów, ale za to nie byle jakim drzewostanem! Miłożąb i araukaria! Cudne drzewa.
 
 
 
Ogródek poświęcony rodzinie. W założeniu na tarasie miał się zmieścić duży stół, a w ogrodzie huśtawka i piaskownica oraz niewielki ogródek owocowy dla maluchów. Choć miejsca niedużo i spore różnice wysokości terenu to udało się pomieścić wszystkie te elementy. Z boku budynku zaprojektowaliśmy kawałek ogrodu leśnego do pobiegania.

Realizacja - BYDGOSZCZ ogród prywatny

No i znowu dylemat. "Nasz", czy nie "nasz" ten ogród. Ja zawsze myślę jako o naszym chociaż jest zaprojektowany przez nas dla klienta. W każdy z nich wkładamy tyle czasu i serca, że chyba mogę powiedzieć NASZ. Ostatnio odwiedziłam ogród, który projektowany był kilka lat temu. W tej chwili, aż miło popatrzeć jak całkowicie przejęty został przez swych właścicieli. Pani domu całe dnie spędza w ogrodzie przesadzając rośliny i starając się zmieścić nowe, które dowozi jej mąż. A dowozi nie byle jakie! W ogrodzie w tej chwili znajduje się całkiem spora kolekcja hortensji i róż, są też inne pojedyncze cudeńka :-) Parotja, kolumnowe tulipanowce, ambrowce i wiele, wiele innych. Oprócz tego mnóstwo przepięknych detali. Ogród pęka w szwach!!
Aż miło popatrzeć jakim wspaniałym hobby stał się dla dwojga ludzi ich własny ogród ;-) Ogrodnictwo to taki specyficzny rodzaj wypoczynku prawda?

 

W tym ogrodzie, choć nie jest olbrzymi, jest i sad i ogród ziołowy i kilka przepięknych wnętrz, które żyją własnym życiem.


 W ogrodzie nie tylko się przesiaduje, ale także aktywnie spędza czas.


Taka wizyta mimo, że daaaleko od Gdańska, to sama przyjemność, daje mnóstwo energii i zachęca do dalszej pracy :-)
O tej realizacji również na naszej WWW