O PRACOWNI


Ogrody to nasza pasja, która rozpoczęła się w przepięknych ogrodach Wielkiej Brytanii w roku 1996.

Wychodząc z założenia, że człowiek uczy się całe życie kształcimy się, podróżujemy po całym świecie, rozszerzamy naszą wiedzę tak, aby zaoferować Państwu najwyższy poziom usług oraz innowacyjność. W czasie wielu lat naszej pracy zaufało nam wielu wspaniałych ludzi między innymi znany wszystkim reżyser Juliusz Machulski wraz z żoną Ewą oraz podróżnik i zdobywca biegunów Marek Kamiński.

Jako Pracownia Sztuki Ogrodowej projektujemy i w całości realizujemy zarówno ogrody klasyczne, angielskie jak i nowoczesne.Współpracujemy z gronem osób związanych z branżą, z architektami, ekipami budowlanymi, geodetami, szkółkarzami, artystami oraz producentami materiałów budowlanych i małej architektury z kraju i ze świata.

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług, w tym kompleksowe projektowanie, zakładanie oraz pielęgnację ogrodów przydomowych.

Nasze projekty są bardzo indywidualne. Nawiązując z nami współpracę zyskacie Państwo ogród, który odzwierciedli wasze ukryte marzenia. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pasujący do otoczenia i Państwa budynku. Każdy z Państwa (naszych klientów) jest inny, inne są oczekiwania, styl budynku, wielkość i położenie działki. Inne są Państwa gusta i dlatego właśnie żaden z naszych ogrodów nie jest do siebie podobny, każdy z nich jest inaczej wspaniały. 


Wystarczy skontaktować się z naszą pracownią, a my znajdziemy Pasujący Państwu termin, aby umówić się na spotkanie. 
 
Serdecznie zapraszam do współpracy. 

Agnieszka Hubeny-Żukowska 
+48 604 075 409
www.pracowniasztukiogrodowej.pl
SYLWETKA PROJEKTANTA
  
Agnieszka Hubeny-Żukowska od 1999 roku zajmuje się projektowaniem ogrodów, jest autorką zdjęć i artykułów o tematyce ogrodniczej do wielu publikacji. Od roku 2006 współpracuje ze "Światem Rezydencji, Wnętrz i Ogrodów", gdzie stale prowadzi dwie rubryki. Jej dorobek został również przedstawiony w albumie; „Polscy Architekci Krajobrazu Prezentują” oraz książce ”Ogrody. Projekty polskich architektów krajobrazu”.

W roku 2004 projektantka została wpisana do encyklopedii WHO IS WHO W POLSCE.  Realizacje jej projektów były pokazywane w telewizji TVN. Została również zaproszona przez TVP 1 do realizacji programu na żywo: "Jedynka w ogrodach”. Ostatnio, w lecie 2013, jeden z jej ogrodów można było oglądać w programie "Maja w Ogrodzie" (odcinek 451).

Doświadczenie zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA. Odbyła praktykę zawodową oraz szkolenia między innymi u JOHNA BROOKESA - projektanta i autora książek np.: „Wielka Księga Ogrodów”, „Projektowanie Ogrodów” oraz DIARMUIDA GAVINA projektanta ekstrawaganckich ogrodów. Stale współpracuje z ADRIANEM FISHEREM światowej sławy projektantem labiryntów i zdobywcą 6 Rekordów Guinnesa.

 Jest członkiem SITO NOT i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Nauka to jej hobby oprócz wykształcenia wyższego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz SGGW w Warszawie posiada świadectwa: 

- „Ceramika w edukacji artystycznej i terapii" – I i II stopnia
- „Wiklina" – kurs I stopnia
- Inspektora Nadzoru prac w zieleni
- Gospodarzy Terenów Zieleni
- BTEC National Diploma, Horticulture
- Certyfikat City&Guilds: Garden Design
- CITY&Guilds, National Vocational Qualification - Szkółkarstwo poziom 2


NAGRODY, WYRÓŻNIENIA I PODZIĘKOWANIA

 - wyróżnienie w otwartym międzynarodowym konkursie SLANT GARDEN DESIGN AWARD 2011 Na ławie jury zasiedli znani projektanci ogrodów i architekci krajobrazu: Hugh Ryan, Anthony Paul i John Brookes.
 
- podziękowania od Prezydenta Miasta Sopotu, za trud i zaangażowanie włożone w realizację inwestycji PLAC PRZYJACIÓŁ SOPOTU 

- podziękowania za wsparcie merytoryczne oraz znaczący wkład w stworzeniu programu konferencji "Zielona przestrzeń publiczna Szczecina".

- II nagroda w międzynarodowym konkursie Wide Open Ideas Competition for Tiananmen Square in Bejing, China. Plac Tiananmen jest największym placem publicznym na świecie. Polska projektantka w swojej koncepcji stworzyła pod nim miasto kultury, czyli wielopoziomowe podziemne galerie, centrum kultury i sztuki, restauracje, sale konferencyjne oraz ogrody.


Od roku 2012 wraz z mężem prowadzi projekt Świat Labiryntów Bliziny. Atrakcję turystyczną, w której skład wchodzą labirynt w polu kukurydzy, labirynty ogólnorozwojowe, motylarnia, warsztaty wikliniarskie i ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Atrakcja  otrzymała szereg wyróżnień w tym:


- zaObiekt Roku 2012” dla Świata Labiryntów Bliziny w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 organizowany przez Sztuka-Architektury.pl


I miejsce za projekt Świat Labiryntów Bliziny w kategorii Przestrzeń Publiczna, w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 organizowany przez Sztuka-Architektury.pl

- II miejsce w Plebiscycie Gazety Wyborczej "50 Atrakcji Pomorza 2012"